IMG 6164Напередодні Дня пам'яті, коли українці згадують усіх, хто пішов у небуття, зробивши неоціненний внесок для людей, країни, вшановують рідних і дорогих людей, які давно в засвітах делегація з Лубенщини у складі голови районної ради Григорія Угляниці, голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко, голови районної організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України» Миколи Чудака, голови Новооріхівської первинної чорнобильської організації Миколи Крутія, директора Новооріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів Оксани Магури побувала на могилі Героя України-чорнобильця, Почесного громадянина Лубенщини, уродженця села Новооріхівка, Олександра Григоровича Лелеченка.

7 травня 86 року від отриманих радіоактивних опіків, несумісних з життям, Олександр Григорович Лелеченко на 47 році життя відійшов у вічність. На надгробку промовистий напис: «Ты погиб, чтобы жили мы», він нагадує сучасникам про подвиг Героя, який у ніч на 26 квітня , перекривши подачу водню до реактора, не допустив масштабності техногенної катастрофи, врятувавши не тільки Україну , а й Європу.

IMG 6175

Про це ні на мить ми не маємо право забувати,   виховувати молодь з чітким усвідомленням  пам»яті, шани, поваги до Героя, усіх ліквідаторів, які   ціною власного життя, здоров»я подарували нам сьогодення.

Ім’я Героя носить Новоріхівська ЗШ, її щорічно  у пам'ятні травневі дні навідують представники Чорнобильської АС, електроцеху, якому присвоєно ім’я Лелеченка, і з яким начальним закладом давно налагоджено тісний взаємозв»язок, спільно делегації бувають на могилі Героя-чорнобильця, а ще колеги О.Г.Лелеченка заохочують молодь, знаходять можливість допомогти навчальному закладу.