13 жовтня, напередодні Дня захисника України, Дня козацтва у парку ім. О. Донченка відбувся  мітинг вшанування пам»яті  захисників держави , а також відкриття пам»ятного знака   учасникам АТО, які  поклали життя  за територіальну цілісність  та незалежність України.  Мітингу передувала панахида за загиблими, яку  провів архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір разом з і священнослужителями Української  православної церкви у храмі  «Всіх святих», що знаходиться на території парку».

IMG 3720

IMG 3689

Вшанувати пам»ять загиблих, згадати подвиги  земляків, які пройшли  зону АТО, закарбувавши у пам»яті   криваві події  на сході країни  прийшли  батьки, діти, друзі  загиблих учасників АТО, керівники  району і міста – голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, міський голова Олександр Грицаєнко, народний депутат України Ігор Мосійчук, депутат обласної ради Руслан Ляшко, сільський голова Засульської ОТГ  Сергій Бондаренко,  депутат районної ради Микола Береза,  сільські голови  району, старости, учасники АТО, громадськість, молодь, представники ЗМІ  та усі небайдужі  луб енці.

Ведучі назвали  імена героїв, які  пішли у небуття під Іловайськом, Маріуполем, Дебальцево, Гранітним, Кримським… у різному віці – 19, 21, 36, 25, 39, 41, 43, 38…, втративши найцінніше – життя. На очах присутніх – сльози, важко  давалися  промови, але кожен з виступаючих намагався   опанувати себе. Тож до загалу  звернулися  міський голова Олександр Грицаєнко, який  повідомив, що   сім»ї загиблих почуто  - спільно  з громадою міста,  громадами району, Засульською ОТГ зведено пам»ятний знак, який  нагадуватиме молоді, дітям, бо знаходиться на території дитячого парку ,про подвиг луб енців.

55555555555555

Про  нетлінну пам»ять, біль втрат, яку  не замінить батькам ні одна матеріальна допомога, ні   одне слово співчуття  говорив і голова районної ради Григорій Угляниця.

Дякувала героям за подвиг,  батькам – за дітей  голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко.

Народний депутат  України Ігор Мосійчук зазначив, що пишається  своїми героїчними земляками.

Сільський голова Засульської сільської ради Сергій  Бондаренко  подякував усім, хто долучився  до побудови пам»ятного знака.

Напутнє слово луб енцям сказав і архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, закликавши кожного пам»ятати імена  героїв, завдяки яким збережено  кордони держави,  а ще  діяти по совісті, служити  на благо держави  самовідданою наполегливою працею.

Хвилюючим був і виступ  підполковника Сергія Сухини, командира батальйону, який 11 місяців   був на передовій, втративши  12 бійців, які стали йому за синів.

Учасників АТО,  захисників, які  повернулися додому, гідно виконавши громадянський обов»язк, а сьогодні  продовжують волонтерську, громадську діяльність, займаються патріотичним вихованням молоді,   було нагороджено  різними відзнаками різних гілок влади.2222222222222222222222222000