2222222"Щоби воля панувала тисячі віків», - під такою назвою 10 червня відбулося народне гуляння між селами Солониця та Войниха Засульської сільської ради, яке було приурочене подіям сивої давнини - 1596 року, козацько-селянського повстання під проводом народного ватажка Северина Наливайка, який загинув, відстоюючи правду, волю й справедливість простого люду, проти панського свавілля, польської шляхти, загинув через зрадників. Захід проходив вперше, але, з огляду на велелюдність, знайшов підтримку як мешканців громади, так і гостей свята, серед яких голова районної ради Григорій Угляниця, народний депутат Костянтин Іщейкін, депутат обласної ради Руслан Ляшко ….

Голова районної ради Григорій Угляниця відмітив вдалу організацію заходу, наголосивши, що таке дійство не просто згуртовує, а заряджає козацькою енергією, налаштовує на позитив, особливо молодь, яка повинна не забувати історичні події рідного краю. Він побажав усім гарного відпочинку, громаді - розвитку, а започаткованому святу - міцного вкорінення. До щирих привітань та побажань приєдналися й інші гості заходу.

333333333333333333

444444444444444На лузі було все: козацькі курені, народні месники, які ділились знаннями про зброю тих часів, ковалі, коні і вершники (кінно – спортивний клуб «Чотири підкови» м. Полтава), а ще концертна програма як місцевих талантів: Березівського, Оріхівського, Михнівського ….будинків культури, так і гостей з Хоролу, частували тут і смачною кашею, діяли різного роду торговельні точки. Було де й розважитися – численні конкурси, ігри, козацькі забави, гучно лунала музика, усі відпочивали, посміхалися, тож народне гуляння вдалось на славу.