Сьогодні   у сесійній  залі Лубенської міської ради  відбулися  Звітні Збори  Лубенської міської  громадськоъ організації  «Ветерани Чорнобиля».  69  із 72  прибувших учасників  були готові до розгляду та обговорення питань порядку денного, а 22 запрошених,  серед яких очільник міста Олександр Грицаєнко, представники  районної ради, райдержадміністрації,  депутати міської ради Тетяна Алєксєєва, Олександр Карпець, депутат обласної ради Олександр Сірик,  помічник-консультант депутата обласної ради Руслана Ляшка Віталій Крамаренко,  директор  українського центру  соціально-правових відносин Володимир Пилипенко, представники ЗМІ та ін.. оцінили високу організацію заходу.

0000000000

22222222Було заслухано та схвалено  звіти  голови  ЛМГО «Ветерани Чорнобиля» Віктора Собка за 2017 рік та звіт  правління ЛМГО «Ветерани Чорнобиля»,   з яким ознайомила заступник  голови правління Лариса Погребняк.  Обидва звіти вміщували в собі повний аналіз  зробленого організацією, а це  і  налагодження тісної співпраці з місцевими органами влади,  і здійснення ряду заходів  щодо поліпшення  санаторно-курортного оздоровлення ліквідаторів,  і участь   членів організації  у  держаних святах, численних заходах,  патріотичному вихованні молоді,  а головне – відстоюванні соціальних гарантій  ліквідаторів, передбачених державою, проведення круглих столів,  написанні низки звернень  до вищого керівництва держави.

Наразі членами організації прийнято рішення  щодо направлення відкритого листа від дружин  учасників  ліквідації  наслідків аварії  на ЧАЕС  до Президента України, Голови Верховної Ради  України, Прем»єр-Міністра України  щодо належного  пенсійного забезпечення усіх учасників  ліквідації наслідків аварії  на ЧАЕС, зокрема військовослужбовців, які стали  інвалідами, при виконанні обов»язків  військової служби  внаслідок Чорнобильської  катастрофи. Крім того,  звернення  надішлють для оприлюднення у  місцеві та обласні ЗМІ,   телеканали.

Затверджено  і план роботи  організації на  2018 рік, членські внески  залишаться  без змін - 200 грн.. на рік, а  от матеріальну допомогу  чорнобильцям у разі складної життєвої ситуації з 500 грн. вирішено збільшити  до 700 грн.

333333333

Йшла мова і про об’єднання, адже на Лубенщині діє 5 організацій, які опікуються  проблемами ліквідаторів, а «в єдності – сила» - ця думка прозвучала з вуст і міського голови Олександра Грицаєнка, який  наголосив на  значній дієвості організації, а також зауважив, що  міська  рада не залишиться осторонь проблем  ліквідаторів, адже  державні виплати  не забезпечують повного прожиткового мінімуму, який повинні мати «чорнобильці», тож додатково на харчування учасників ліквідації аварії   з бюджету міста буде виділено 500 тис.грн. і це стане прикладом  того, як  невеликі міста долучаються до  виконання державних зобов»язань.

Учасники зібрання  дійшли висновку, що доцільно  створити Асоціацію з числа  голів  «чорнобильських»  організацій, щоб спільно у подальшому вирішувати  ряд проблем, організаційних моментів, які виникають у  процесі роботи.