Минулого тижня у районній раді було проведено засідання двох постійних комісій: з питань землекористування і з питань соціальної сфери та соціального захисту населення. Активну участь в роботі комісій взяли голова районної ради Олексій Дядечко та заступник голови районної ради Євгенія Яковченко.

На порядок денний комісії з питань землекористування, яку провів заступник голови комісії Микола Коротун, було винесено два питання: «Про проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2011 році» та «Про виконання районної Програми «Земельна реформа» на 2007-2010 роки в Лубенському районі»

Як пояснив Микола Коротун, нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Станом на 1 січня поточного року термін дії нормативної грошової оцінки закінчився по 81 населеному пункту. Головою райдержадміністрації розроблено та погоджено план – графік повторного проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2010-2011 роках за рахунок коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського призначення.

На жаль, належних коштів, для здійснення відповідних робіт, у бюджетах сільських рад зараз немає. Тому комісією було прийнято рішення рекомендувати виконкомам сільських рад при перегляді місцевих бюджетів врахувати це питання.

Присутні також заслухали завідувача сектору оцінки та ринку земель відділу Держкомзему у Лубенському районі Світлану Ісаєву, яка проінформувала про виконання районної Програми «Земельна реформа на 2007-2010р. у Лубенському районі». У зв»язку з тим, що дія Програми закінчилася, було прийнято рішення доручити   райдержадміністрації та відділу Держкомзему підготувати проект Програми «Земельна реформа» на найближчі 3 роки.

Комісія з питань соціальної сфери та соціального захисту населення, яку провів голова комісії Юрій Єремієвський, розглянула питання «Про виконання Програми комплексних заходів по ліквідації ймовірних вогнищ пташиного грипу, з метою недопущення його розповсюдження на території району у 2007-2010 роках».

Як зазначив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Сергій Бойко, випадків захворювання на пташиний грип на території Лубенського району не виявлено і в цьому велика заслуга вчасно проведеним попереджувальним роботам. Сергій Бойко вважає за доцільним припинити дію Програми. На цьому акцентувала увагу у своєму виступі і начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Семестрок, яка зауважила, що ситуація з пташиним грипом наразі стабільна.

У ході обговорення даного питання заступник голови районної ради Євгенія Яковченко запропонувала присутнім поговорити про стан розвитку медичної галузі в умовах реформування.

Члени комісії та запрошені, активно включившись в обговорення, висловили ряд пропозицій та побажань стосовно розвитку медичної галузі в районі.

Підсумки роботи комісії підбив голова районної ради Олексій Дядечко, який позитивно оцінив роботу медиків в районі.