«Горнусь до тебе, Україно» - під такою назвою у одній із кращих шкіл Лубенського району – Калайдинцівській, 4 лютого відбулося народознавче свято. За добрими українськими традиціями гостей школи зустрічали юнаки і дівчата, як і годиться, в українських вишиванках, з хлібом – сіллю у руках.

Вражала та захоплювала виставка робіт районного Центру дитячої та юнацької творчості, яка була широко представлена на святі, а конкурс на кращий український костюм та ярмарок українських страв додавав позитивного настрою всім присутнім.   Крім того, сільські народні умільці залюбки демонстрували свої витвори, а це вироби з рогозу Галини та Данила Різузненків, вишиванки Надії Євдашко, роботи флориста , лауреата премії імені Василя Симоненка Валентини Панченко.

Взяти участь у різного виду конкурсах прибули до Калайдинцівської ЗОШ учні Новаківської та Вільшанської шкіл. Побували на святі і гості з району- голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань .

«Добре, що молодь не забуває нашу славну минувшину, що традиції нашого народу передаються із покоління в покоління, а молоді таланти з року в рік славлять наш край», – зауважив у своєму виступі голова районної ради Олексій Дядечко.

Привітали учасників святкового заходу і голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко та заступник голови райдержадміністрації Василь Куксань, вони побажали учням і їх вчителям оптимізму, наполегливості та подальших творчих здобутків. А також подякували дирекції школи за теплий прийом.

Народознавче свято довго дзвеніло піснями, запальними танцями на шкільній сцені. Конкурси на кращу інсценізацію пісні, виступи драматичних гуртків «Вербиченька» (Калайдинцівська ЗОШ), «Любисток» ( Новаківська ЗОШ) та драматичного гуртка Вільшанського сільського клубу просто вражали учнів і гостей школи. А вірші патріотичної тематики з дитячих вуст вже вкотре довели, що на Лубенщині ростуть справжні патріоти, гідні послідовники українських національних традицій.