image002

19 січня, на Водохреще, поспішають українці у храми, до водоймищ, щоб не тільки скуштувати живої води, яка цього дня має чудодійну силу, а й окропитися, попросити здоров»я, залишити усі біди і печалі у минулому, а натомість збагатитися життєдайною силою Богоявленської води, оптимізмом, вірою та надією.

Цього дня біля річки Сула, що поблизу села Мгар, було гамірно й вельми людно, тут зібралася лубенська громада, щоб не просто освятити воду, а й викупатися в річці, очиститися і набратися здоров’я на цілий рік.

Братією Мгарського Спасо–Преображенського монастиря було відслужено молебень, по закінченню якого всіх присутніх благословили на зимову купіль.

На Водохреще за давньою доброю традицією до Посульського краю завітали і гості з області: голова обласної ради Іван Момот, голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко, яких радо зустріли голова районної ради Олексій Дядечко, голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко привітав лубенців зі святом, наголосивши, що особливо шанує Водохрещенські традиції і більше 10 років приїжджає до річки Сули, що поблизу Мгарського Спасо – Преображенського монастиря.

А голова обласної ради Іван Момот з радістю погодився переконатися у цілющості хрещенської води на Лубенщині. Занурившись у холодну купіль, він залишився задоволеним і переповненим позитивних вражень.

Не зупинила крижана вода і голову районної ради Олексія Дядечка, який запевнив, що вода у цей день має чудодійні властивості, а також порадів за лубенців, яким не забракло сміливості покупатися у Сулі.

Позитивні емоції від купання переповнювали і депутата обласної ради Олександра Гриценка, який бажав усім у 2011році здоров’я і бадьорості .

Щоб лубенці і гості краю почувались біля водоймища затишно і комфортно, з ініціативи голови райдежадміністрації Віктора Алєксєєнка за сприяння директорів ТОВ «Юнігрейн-Агро» Сергія Черевишника та ДП «Дружба» Анатолія Остапчука було облаштовано польову кухню, яка пригощала усіх бажаючих смачним кулішем.