14 листопада 2019 Верховною Радою остаточно ухвалено проект закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», яким встановлено з 1.01.2020 прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб в сумі - 2102 грн., та мінімальну заробітну плату в сумі - 4723 грн. в місяць.

Таким чином у 2020 році мінімальна сума єдиного соціального внеску на загальнодержавне соціальне страхування складає 1039,06 грн. (4723 х 22%), у розрахунку на квартал мінімальна сума єдиного соціального внеску становить 3117,18 грн. (4723 х 22% х 3 місяці), терміни сплати не змінюються.

Не сплачують за себе єдиний соціальний внесок підприємці (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу.

Що стосується ставок єдиного податку для платників 1 і 2 груп, які працюють на спрощеній системі оподаткування, 99 відсотків сільських, селищних, міських рад території обслуговування Лубенського управління ГУ ДПС у Полтавській області прийнято на 2020 рік ставки податків для платників 1 групи в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму або 210,20 грн. на місяць, для платників 2 групи в розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати або 944,60 грн. на місяць, терміни сплати не змінюються.

Лубенське управління

ГУ ДПС у Полтавській області